Artikujt e Fundit

Shpat Iseini: E vërteta ma lehtësoi shpirtin!

19.09.2017 - Pse i besova Qani hoxhës dhe rrallë kuj tjetër?! Kur e lexova postimin e fundit të Artan Dikës mu kujtua gjith gëzimi, elani, dëshira, lodhja që kishim bërrë bashkarisht me gjith kryesinë dhe anëtarët e kryesisë të RDK-së...
video

Radmila Shekerinska sy më sy me Sulmuesin Angel në sallën e gjyqit – (VIDEO)

Radmila Sheqerinska dhe Pance Angelov (I akuzuari) u takuan përsëri, për herë të parë që kur ai e pati sulmuar fizikisht në Parlament më 27 prill të këtij viti. Por seanca nuk u mbajt sepse avokati, i caktuar për...

Përurohet fabrika, kompania angleze njofton hapjen e një fabrike të dytë në Gostivar

Sot në Gostivar u inaugurua hapja e fabrikës për prodhimin e materialeve biokompatibile të kompanisë ndërkombëtare "PRG Angli", ku morën pjesë kryeshefi ekzekutiv i Kompanisë Raymond Power, Kryetari i Komunës së Gostivarit Nevzat Bejta dhe Princi Michael i Kentit, kushëri i...

U hodh shorti në KSHZ Maqedoni

Nga KSHZ Maqedoni-së sot kanë hedhur shortin me numrat e renditjes në fletëvotimeve të partive politike në zgjedhjet lokale të 15 tetorit. Më poshtë mund t’i shihni numrat: LSDM – 19, VMRO-DPMNE – 7, Bashkimi Demokratik për Integrim –...

18 vjet nga themelimi i TMK-së, Kosova ende pa ushtri

  „Pas Marrëveshjes së Kumanovës dhe në pajtim me marrëveshjen e Rambujesë ishte paraparë çarmatimi i ushtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe transformimi i saj në Trupat Mbrojtëse të Kosovës“ Më 2 shkurt 2007 i dërguari special për statusin e...

Osmani – Pejoviç: Optimizmi rajonal evropian paraqet shans i papërsëritshëm për vendet e Ballkanit

Zv.Kryeministri i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani sot ishte nikoqir i Komitetit të tretë të përbashkët të Republikës së Maqedonisë dhe Malit të Zi, i cili u mbajt në Shkup, në kuadër të marrëveshjes për bashkëpunim mes dy Qeverive...

Luan Krasniqi takon Angela Merkel, e falënderon për mbështetjen ndaj Kosovës

Ish – kampioni i Evropës në kategorinë e rëndë në boks, Luan Krasniqi ka takuar kancellaren e Gjermanisë, Angela Merkel në kuadër të një takimi me personalitete të shquara. Krasniqi ka thënë se e ka falënderuar Merkelin për mbështetjen e...

Gjirokastër, lëkundje të forta prej 4 ballësh në jug të Shqipërisë

Nje informacion i Institutit Europian të Sizmiologjisë, epiqendra e tërmetit ishte 140 kilometra në jug të Tiranës dhe 14 kilometra në perëndim të Gjirokastrës.burimi lajmifundit.al Instituti i Gjeoshkencave ka publikuar nderkohe te dhenat e termetit si me poshte: Data: 18/09/2017 Ora: 16:47:11 Magnitude...

Nju York, Kryeministri Zaev takohet me Presidentin Donald Trump (FOTO)

Kreu i Qeverisë së RM-së z.Zoran Zaev qendron këto ditë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në Nju York z.Zaev është mysafirë në Asamblenë e Përgjithshme. Ai pati një takimin me Presidentin Donald J. Trump, dhe poashtu theksoji mbështetjen për...

Sali Berisha:Dy fjale per pushtimin e Veriut nga hordhite serbo-shqiptare te Tiranes!

Te dashur miq, keto dite fadromat e shtetit shemben muret e kulles se Prek Calit, njerit prej prijesve me ne ze, atdhetarve me te flakte te Veriut te Shqiperise. Edivin Kristaq Rama, pas ketij akti te shemtuar, shperthimi te...