Jilmaz: Të gjitha armët do t’i prodhojmë në Turqi, përfshirë aeroplanin tonë luftarak

Jilmaz: Të gjitha armët do t’i prodhojmë në Turqi, përfshirë aeroplanin tonë luftarak

Nga Telegrafi ne prej www.telegrafi.com

Turqia ka bërë projekte shumë të rëndësishme në fushën e industrisë së mbrojtjes, ndërsa në kuadër të objektivave deri më vitin 2023 - vit i cili përkon edhe me 100 vjetorin e Republikës së Turqisë - është planifikuar që nevojat themelore të forcave të armatosura të prodhohen brenda vendit.
 • 16
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Serbia, me njësit të ri special - Antidron!

Serbia, me njësit të ri special - Antidron!

Nga Telegrafi ne prej www.telegrafi.com

Droni që u lëshua në stadiumin e Partizanit gjatë ndeshjes Shqipëri-Serbi, ka shtyrë këtë shtet që të krijojë një njësi speciale për këtë punë.
 • 16
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Mohammed Islam, nxënësi që ka fituar 72 milionë dollarë (Foto/Video)

Mohammed Islam, nxënësi që ka fituar 72 milionë dollarë (Foto/Video)

Nga Telegrafi ne prej www.telegrafi.com

Nuk i ka mbushur ende 18 vjet, por vlerësohet se përmes tregut të aksioneve me të cilin merret që nga mosha nëntëvjeçare, ka fituar më shumë se 72 milionë dollarë. Tinejxheri Mohammed Islam, që jeton New York, pauzat në shkollë i kalon duke bërë tregti me naftë e ar. Ndërsa, kur nuk është në shkollë, i dërgon miqtë në ndeja luksoze.
 • 6
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Vajzat e xhihadit: Nga Hello Kitty, tek oborri i Kalifit

Vajzat e xhihadit: Nga Hello Kitty, tek oborri i Kalifit

Nga Telegrafi ne prej www.telegrafi.com

Në dhomëz ka mbetur gjithçka njëlloj. Çanta e makiazhit me Hello Kittyn, një arushë mbi krevat, xhupi rozë që varet pas dere. Dhoma e një vajze ende fëmijë, ende jo grua. “E kanë rrëmbyer, ata të mallkuar”, thotë i ati i Norës.
 • 11
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

BE, në kërkim të influencës në Ballkan

BE, në kërkim të influencës në Ballkan

Nga Telegrafi ne prej www.telegrafi.com

Gjatë 18 muajve të fundit, Brukseli është ngërthyer në një betejë me Rusinë, që lidhet me përpjekjet e Bashkimit Evropian për të thelluar marrëdhëniet ekonomike dhe politike me Ukrainën dhe ish republika të tjera sovjetike - i ashtuquajturi Projekti Lindor i partneritetit. Rezultati i kësaj përplasjeje mbetet i pasigurtë jo vetëm në Ukrainë, por edhe në shtete si Gjeorgjia dhe Moldavia, ku presioni dhe ndikimi i Rusisë mbeten të fortë, shkruan Laurence Norman për The Wall Street Journal.
 • 8
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Këta janë personat që u paguan 80 milionë dollarë për t’ia mësuar CIA-s torturat (Foto)

Këta janë personat që u paguan 80 milionë dollarë për t’ia mësuar CIA-s torturat (Foto)

Nga Telegrafi ne prej www.telegrafi.com

Një firmë e identifikuar si "Compania Y" ishte paguar 80 milionë dollarë për t'ia mësuar CIA-s torturat.
 • 19
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Ja si “shpërblehet” besnikëria e femrës

Ja si “shpërblehet” besnikëria e femrës

Nga Telegrafi ne prej www.telegrafi.com

Një modele u shokua kur mori vesh këtë lajm për të dashurin e saj, pavarësisht se për shumë të tjetër kjo është e parashikueshme. 25-vjeçarja bukuroshe u befasua kur zbuloi se i dashuri i saj gangster, pranoi tradhtinë me shokun e qelisë.
 • 8
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Fotografi pas së cilave fshihet një histori e madhe suksesi, guximi dhe dashurie (Foto)

Fotografi pas së cilave fshihet një histori e madhe suksesi, guximi dhe dashurie (Foto)

Nga Telegrafi ne prej www.telegrafi.com

Jono Lancaster (30), instruktor në një palestër ka lindur me këtë sindromë. Bëhet fjalë për sëmundjen gjenetike Treacher Collins.
 • 5
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Kyçur To Ngjarjet.com

Nuk keni llogari ende,ju lutem regjistroheni!

Ju duhet te kyceni qe te publikoni lajme

Publikime anonime nuk lejohen! Ju patejter te kyceni qe te publikoni lajme. Nuk keni llogari? Regjistrohu tani, eshte falas!