Zyrtare: Armend Alimi firmos për dy vite me Shkëndijën

Zyrtare: Armend Alimi firmos për dy vite me Shkëndijën

Nga Lexo ne prej www.lexo.mk

Shkëndija bën goditjen e rradhës në merkato, duke angazhuar reprezentuesin e Maqedonisë, Armend Alimin. Kumanovari pas pesë viteve kthehet në kampionatin vendor dhe bëhet përforcimi më i ri i ekipit pasi sot (e enjte) ka arritur akordin me presidentin e Shkëndijës, Lulzim Imerin për t’iu bashkuar skuadrës ‘kuqezi’. Alimi ka firmosur kontratë dy vjeçare dhe […]
 • 5
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Marrëveshje e re me Shqipërinë në arsim

Marrëveshje e re me Shqipërinë në arsim

Nga Lexo ne prej www.lexo.mk

  Ministri i Arsimit dhe Shkencës Abdilaqim Ademi sot realizoi takim me ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Maqedoni Petrit Bushati. Temë diskutimi e takimit ishte bashkëpunimi në sferën e arsimit mes dy vendeve dhe shqyrtimi i mundësive për avancimin e tij. Dy bashkëbiseduesit u dakorduan në emër të dy qeverive të iniciojnë nënshkrimin e […]
 • 6
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Erdogani në CNN: Izraeli është një shtet terrorist (Video)

Erdogani në CNN: Izraeli është një shtet terrorist (Video)

Nga Lexo ne prej www.lexo.mk

Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan, në një intervistë për rrjetin televiziv CNN edhe një herë është deklaruar kundër shtetit hebre. “Izraeli është shtet terrorist. Veprimet e tashme të këtij shteti po krijojnë një valë terrori”, ka thënë ai, duke mohuar se Katari dhe Turqia financojnë Hamasin palestinez. /Telegrafi/
 • 14
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Dick Marty: Më vjen keq që kosovarët duhet të zgjedhin ndërmjet Thaçit dhe Haradinajt

Dick Marty: Më vjen keq që kosovarët duhet të zgjedhin ndërmjet Thaçit dhe Haradinajt

Nga LajmPress ne prej lajmpress.com

Të mërkurën, më 29 korrik, Emisioni qendror i lajmeve i Radio Suisse Romande ka zhvilluar një Intervistë me Dick Marty-n, ish senator zviceran, autor i
 • 14
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Demiri festoi Fitër Bajramin në familje

Demiri festoi Fitër Bajramin në familje

Nga LajmPress ne prej lajmpress.com

Futbollisti shqiptar i St. Gallen, Muhamed Demiri ka kaluar për merak për festën e Fitër Bajramit, duke shijuar ëmbëlsirat që i ka gatuar nëna e
 • 15
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Serbi, dy të vdekur nga moti i keq

Serbi, dy të vdekur nga moti i keq

Nga LajmPress ne prej lajmpress.com

​Moti i keq që vazhdon prej ditësh mbi një pjesë të madhe të territorit të Serbisë, me stuhi të dhunshme, breshër dhe erëra të forta
 • 14
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Veljanovski: Festat janë mundësi për bashkim dhe respekt të ndërsjellë

Veljanovski: Festat janë mundësi për bashkim dhe respekt të ndërsjellë

Nga Lexo ne prej www.lexo.mk

Kryetari i Kuvendit së Republikës së Maqedonisë, Trajko Veljanoski sot dërgoi urime deri te kryetari i Bashkësi Islame Reis ul Ulema Haxhi Sulejman efendi Rexhepi dhe deri te të gjithë besimtarët e fesë islame në vend, me rastin e festës së madhe myslimane Fitër Bajrami, duke u dëshiruar që gëzim festiv ta ndajnë me familjet dhe […]
 • 9
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Nuk ka ri-hetim për 12 maqedonasit të zhdukur në Neproshten

Nuk ka ri-hetim për 12 maqedonasit të zhdukur në Neproshten

Nga Lexo ne prej www.lexo.mk

BDI-ja shuan dyshimet e ngritura pas deklaratës së një dite më parë të deputetit të VMRO DPMNE-së Antonio Milloshoski, lidhur me drejtësinë që do të vendoset një ditë për rastin e rrëmbimit dhe zhdukjes së 12 maqedonasve, gjatë konfliktit të 2001-it. Përmes një reagimi me shkrim, BDI sqaron se rasti është i përfshirë në të […]
 • 9
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Kyçur To Ngjarjet.com

Nuk keni llogari ende,ju lutem regjistroheni!

Ju duhet te kyceni qe te publikoni lajme

Publikime anonime nuk lejohen! Ju patejter te kyceni qe te publikoni lajme. Nuk keni llogari? Regjistrohu tani, eshte falas!