11 C
Tetovo
E premte, Maj 26, 2017
Ballina Ekonomi

Ekonomi

Ekonomi

Në Sheshin e Lirisë pranë Lulzim Bashës u afruan fermerë, të pakënaqur nga qeveria...

  Sheshi i Lirisë sot u mbush me fermerë, njerëz punëtorë dhe të sakrificës që gjenden në vështirësi të mëdha nga braktisja dhe shpërfillja e...

Ministrja Elezi: Janë miratuar për financim 60 projekteve për zhvillim të rajoneve planore dhe...

  Në kuadër të Ministrisë për vetëqeverisje lokale, si bartëse e politikës për zhvillim të barabartë rajonal është i kënaqur me numrin dhe cilësinë e...
video

VIDEO projekti gjigand mbi 7 km plazh që do financohet nga z.Bexhet Pacollit

Nga faqja oficiale (zyrtare) në internet të kompanisë te Bexhet Pacollit “Mabetex” është bërë publik projekti, bashkë me fotot,projektet e draftuara dhe hapësirën që...
video

“Turbo” Qarkullimi i parë rrethor në Tetovë |Video|

MSc.Merita Mustafai (inxh.dipl.komunikacionit) MSc.Elmir M.Mustafai (doktorant-inxh.dipl.komunikacionit) Para dhe pas ndërtimit të turbo unazës -Shkup Unaza me "turbo" qarkullim rrethor paraqet risi në rregullimin unazave me qarkullim rrethor...

Apliko në 50 mijë vende pune në Gjermani

Lajmin për vende të lira me 50.000 vende pune që i ofrojnë kompanitë gjermane.Në bashkpunim me disa portale te autorizuara për të cilat mund të...

Diskutime tematike: “kujdesin shëndetësor dhe sigurimi shëndetësor për njerëzit me aftësi të kufizuara në...

Personat me aftësi të kufizuara kanë të drejtë të plotë për të qenë qytetarë, të drejtën për t'u mbrojtur dhe kursyer nga diskriminimi dhe...

Pacolli: Akr në timonin e qeverisë do të mundëson rritje ekonomike mbi 8%

Qytetarët e kanë kuptuar se nuk mund të vazhdohët më me eksperimente dhe me ata që pos premtimeve (mirë të artikuluara) nuk kanë çka...

Takim pune me odat ekonomike dhe përfaqësuesit e bizneseve në Kosovë

Kryeministri Mustafa për takimin e sotëm me odat ekonomike dhe përfaqësuesit e bizneseve në Kosovë, njofton për iniciativën e agjendës së sotme nga kabineti...

Shkup: Memorandum bashkëpunimi për prodhimin e peletit

Memorandum bashkëpunim për prodhimin e peleteve, me një investim prej 10 milionë euro dhe 500 Punësime do të rrjedhin nga nënshkrimi i sotëm mes...

Derivatet e naftës me çmime të reja

Nga mesnata derivatet e naftës do të kenë çmime të reja. Kështu ka vendosur sot Komisioni Rregullator për Energjetik, njofton Shenja, transmeton Zhurnal. Sipas vendimit...