12.5 C
Tetovo
E mërkurë, Mars 29, 2017
Ballina Kronike

Kronike

video

SHBA: arrestimi i të dyshuarit për vrasje |VIDEO|

Javën që lame pas në SHBA konkretisht në Ahwatukee, një burrë ka mbetur i vrarë, ndërsa policia është vënë pas të dyshuarit më vonë...
video

Ali Ahmeti pas takimit me Hahn ka njoftuar Komisarin në lidhje me zhvillimet në...

  “Interesimi i jashtëzakonshëm mbi zhvillimet dhe kërkimi i një mundësie që stuata të tejkalohet dhe vendi të kthehet në normalitet me institucione funksionale duke...
video

Metush Ramadani tregon tmerrin e masakrës në Reçark para syve të tij |VIDEO|

Lufta e Kosovës ishte një konflikt i armatosur në Kosovë që filloi në 28 shkurt të vitit 1998, pas sulmit jugosllav në fshatërat Likoshan...

Fjalimi i Ymerit në mbledhjen e XXVIII të Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes VETËVENDOSJE

  Të nderuar anëtarë të Këshillit të Përgjithshëm, Të shumë respektuar mysafirë në këtë mbledhje të Këshillit, Aktivistë të dashur të Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Përfaqësues të...

Aksioni policor në Haraçinë janë arrestuar një grup trafikantësh të lëndëve narkotike

Nga aksioni policor i sotëm nga Ministria e Punëve të Brendshme në Haraçinë sipas të së njejtës Ministri raportohet për të arrestuar një grup trafikantësh të...

Konferenca e kryeministrave të Ballkanit nuk ka shkuar si duhet

Nga Konferenca për shtyp e kryeministrave të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor nuk shkoi si duhet. Në fakt, ajo është ndërprerë, për shkak të...

Shkup: Jovo Vangelovski, Kryetar i ri i Gjykatës së Lartë në RM

Kryetari i ri i Gjykatës së Lartë në Republikën e Maqedonisë do të jetë Jovo Vangelovski. Sot ashtu vendosi Këshilli gjyqësor në një takim...

[NJOFTIM] Manifestimin tradicional “Pranvera e dinjitetit” organizohet të martën 14.03.2017

Duke kujtuar dhe respektuar të kaluarën, shkojmë drejt së ardhmes. Ishin fjalët e organizatorëve që paraqiten në letër njoftimin e vulosur nga vet Këshilli Organizator...

Erdoan:nëse NATO-ja nuk na jep mundësin, atëherë blejmë nga Rusia sistemet e mbrojtjes raketore...

Presidenti Erdoan është shprehur që nëse NATO-ja nuk na jep mundësin, atëherë blejmë nga Rusia sistemet e mbrojtjes raketore S-400! Poashtu tha se Rusia...

KOM e shqetësuar rreth unitetit apo gjyshi Stefan i shqetësuar për ndryshimin e qeverisë?!

Gjyshi i Shenjtë i Kishës Ortodokse të Maqedonisë ka shpreh shqetësim e thellë në lidhje me situatën aktuale në të cilën shoqëria bën thirrje...