11 C
Tetovo
E premte, Maj 26, 2017
Ballina Kronike

Kronike

Maqedoni:Deputetët në festë pesë-ditore, seanca vazhdon të martën

Nga fillimi dhe deri në mbarim tema kryesore e diskutimit ka qenë platforma e tri partive të shqiptarëve në Maqedoni dhe përdorimi i gjuhës...

9 Prill, u regjistruan shumë Dridhje në rajonin e Shkupit

Informacioni i dhënë nga rrjeti sizmologjik i Republikës së Maqedonisë i stacionuar në kryeqitetin Shkup dhe ne disa qytete Shtip, Vallandovë, Manastir, Ohër dhe...

LAJM I FUNDIT/ Vritet me 15 plumba kallashnikovi Elidon Mehmeti

Qyteti i Vlorës u trondit sot ne mbremje nga nje vrasje me arme zjarri.Sipas informacioneve te fundit viktima eshte Elidon Mehmeti 40 vjeç. Ai u...

IRAN: një hetim për të gjetur se nga erdhën këto armë kimike”, kërkoi Presidenti...

  Gjatë një fjalimi Presidenti iranian Hassan Rouhani ka bërë thirrje për një hetim të paanshëm të sulmit të dyshuar kimik që ndodhi këtë javë...

Mbreti Saudit përshendeti sulmet raketore amerikane në Siri!

Salman (mbreti saudit) e përshëndeti të shtunën sulmet raketore amerikane në Siri, duke thënë se kjo është përgjigje adekuate ndaj krimeve të regjimit sirian...
video

Sulmohet e moshuara në mesë të Tetovës |VIDEO|

Sot rreth orës  16:30 minuta një e moshuar dyshohet se është goditur nga një qytetarë i panjohur në qendër të Tetovës. Ngjarja ka ndodhur...

PEKIN: Ndalimi i qarkullimit të veturave për dy javë, ja ktheu ngjyrën e kaltërt...

Zbatimi i Ligjit në Pekin që ndaloi qarkullimin e makinave për 2 javë dhe qiellit i kthehet sërisht ngjyra blu. Ky rast na tregon që...
video

VIDEO-Ekskluzive: Kaplohet nga zjarri autobusi i kompanis “Nasir Turs”

Autobusi i kompanisë “Nasir Turs” është parë duke u djegur sot në rrugën magjistrale Tetovë-Shkup. Megjithatë raportohet se në autobus nuk ka pasur udhëtar...
video

Deklarata e Bilall Kasamit pas takimit me Johanes Han |VIDEO|

Deklarata e kryetarit të Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, pas takimit të sotëm me Eurokomisionerin për Negociata dhe Zgjerim, Johanes Han: https://www.facebook.com/bilallkasami1/videos/1808430089421129/
video

SHBA: arrestimi i të dyshuarit për vrasje |VIDEO|

Javën që lame pas në SHBA konkretisht në Ahwatukee, një burrë ka mbetur i vrarë, ndërsa policia është vënë pas të dyshuarit më vonë...