16.4 C
Tetovo
E mërkurë, Shtator 20, 2017

Lajme

18 vjet nga themelimi i TMK-së, Kosova ende pa ushtri

  „Pas Marrëveshjes së Kumanovës dhe në pajtim me marrëveshjen e Rambujesë ishte paraparë çarmatimi i ushtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe transformimi i...

Osmani – Pejoviç: Optimizmi rajonal evropian paraqet shans i papërsëritshëm për vendet e Ballkanit

Zv.Kryeministri i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani sot ishte nikoqir i Komitetit të tretë të përbashkët të Republikës së Maqedonisë dhe Malit të Zi,...

Luan Krasniqi takon Angela Merkel, e falënderon për mbështetjen ndaj Kosovës

Ish – kampioni i Evropës në kategorinë e rëndë në boks, Luan Krasniqi ka takuar kancellaren e Gjermanisë, Angela Merkel në kuadër të një...

Gjirokastër, lëkundje të forta prej 4 ballësh në jug të Shqipërisë

Nje informacion i Institutit Europian të Sizmiologjisë, epiqendra e tërmetit ishte 140 kilometra në jug të Tiranës dhe 14 kilometra në perëndim të Gjirokastrës.burimi...

Nju York, Kryeministri Zaev takohet me Presidentin Donald Trump (FOTO)

Kreu i Qeverisë së RM-së z.Zoran Zaev qendron këto ditë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në Nju York z.Zaev është mysafirë në Asamblenë e...

Sali Berisha:Dy fjale per pushtimin e Veriut nga hordhite serbo-shqiptare te Tiranes!

Te dashur miq, keto dite fadromat e shtetit shemben muret e kulles se Prek Calit, njerit prej prijesve me ne ze, atdhetarve me te...

Nuk është dasëm sheikësh, por dasëm në zemër të Shkupit 38 mijë euro këngëtares!!

Nuk është dasëm sheikësh, por dasëm në zemër të Shkupit, ku mysafirët i ka argëtuar këngëtarja Shkurte Gashi, e njohur edhe si këngëtarja me...

Rumani: stuhitë shkaktojnë 8 viktima mbi 60 të lënduar!

Me disa fotografi të siguruara nga qendrat e mediave Romune ua sjellim nga afër dëmet e shkaktuara nga erërat e forta që si pasojë...

Reagim i Levizja BESA-Bervenice

“BDI në zgjedhjet lokale të 15 tetorit 2017, rrezikon ti humbas të gjitha komunat me shumicë shqiptare, kjo është e vërteta. Kjo ka shkaktuar...

E vranë me 4 plumba në mes të qytetit, kjo s’është e vetmja plagë...

Aulon Zeka është i riu 17-vjeçar, i cili u vra ditën e djeshme me 4 plumba në mes të Prishtinës. Ngjarja e rëndë ndodhi...