14.3 C
Tetovo
E hënë, Korrik 16, 2018

Lajme

Bujar Osmani, i kërkoi shefit të Qeverisë së RM-së Pushimin Vjetorë për 2017-ën

Bujar Osmani i angazhuar si zëvendëskryetar i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, kërkoi nga shefi I Qeverisë së RM-së z.Zoran Zaev pushimin vjetorë për...

Luani përkrahë Merkelit gjatë pritjes së rezultateve në Gjermani

Ishte kënaqësi e veçantë, që mbrëmë, në cilësinë e mysafirit, të jam i pranishëm në shpalljen e rezultateve të zgjedhjeve parlamentare në Gjermani përkatësisht...

Jeton Salija prezantoi planin e përzgjedhur ideor për sheshin e qytetit në Gostivar

Prezantohet Plani i përzgjedhur ideor për sheshin e qytetit në Gostivar Përmes një konference për shtyp, udhëheqësi i Sektorit për urbanizëm, komunikacion, veprimtari komunale dhe...

150 anëtarë të partisë së Gruevskit kanë kaluar tek Popullorja e Georgievskit

Radhitja nga partia e Gruevskit ( VMRO-DPMNE ) drejt në VMRO-Popullore të udhëhequr nga Lubço Georgievski, ish-themeluesi i partisë që tani drejton Nikolla Gruevski,...
video

Video e inçizuar e një Tornado nga vetura!

Persona të cilët kanë publikuar këto video në faqen e publikimeve të  përmbytjeve nëpërmjet kësaj videos na sjellin emocione të papërshkruara! kur je para një...

Schulz pranoi para mediave humbjen, ja çfarë thotë!

Kandidati për kancelar të Gjermanisë nga PSD Martin Schulz menjëherë pas publikimit të exit-poll të cilët e nxirrnin atë humbës, ka dalë një deklaratë...

Persona të panjohur e kanë rrëmbyer një vajzë të mitur !!

Një banor i fshatit Llojan të Kumanovës ka raportuar në polici për rrëmbimin ditë më parë të një vajze të mitur, e cila është...

Peshkaqen 3 metra i gjatë doli papritur në breg (Foto)

Dëshmitarë ishin vetë turistët që janë larguar të tmerruar nga bregdeti i Benidormit , në Spanjë, pasi një peshkaqen 3 metra i gjatë doli...

Rrëzohet aeroplani në aterrim në aeroportin e Ataturkut Istanbull

Të dhënat prej autoriteteve nga aeroporti i Ataturkut, brenda këtij aeroplani mund të akomodohen gjashtë persona dhe dy pilotë. Raportohet se Aeroporti kryesor i Stambollit,...

Tregim i vërtetë për Xhaferin, një histori dashurie…

Emri i tij është Xhafer. Ka lindur në vitin 1977, ka mbaruar fakultetin e ekonomisë. Gjatë studimeve kishte njoftuar një vajzë me emrin Merjem. Te...