4 C
Tetovo
E enjte, Shkurt 23, 2017

Bota

Lajme nga Bota

Shantazhi:Vajza shqiptare të shohë penisin, pastaj më jep 3500 euro mos ta publikoj online

shkrime e nxehta nëpër internete gati se ekzistojnë në çfarëdo rrjeti social nga këto më aktuale dhe si hit në të gjithë botën, e...

Letër të hapur nga 35 psikiatër: Trump s`është në gjendje të kryej rolin e...

Punonjës social, Psikiatër, psikologë dërguan një letë të hapur në të cilën ata përfundojnë se “gjendja mendore e Donald Trumpit do e pengoj të...

Pesë kosovarë dhe një turk, janë arrestuar të martën në Zvicër

Shqiptarët dhe turku dyshohen për korrupsion dhe dhënien e lejeve të qëndrimit. Ndër të arrestuarit është një funksionar i lartë i Entit për Migrim dhe...

Kaltrina Aziri Ofizere e parë me origjinë shqiptare në Forcat e Infanterisë zvicërane

me prejardhje nga Gjilani është një tjetër vajzë shqiptare nga Kosova e cila vjen me suksesin e radhës. Kaltrina është lindur në Bernë. Ajo ka...

“Shpërthim i fuqishëm” në metronë e Parisit

Tetë njerëz thuhet të jenë lënduar pas incidentit, që ka ndodhur në Linjën 6, afër stacionit Place d'Italie. Raportimet e mediave ndërkombëtare sugjerojnë se...

Biseda e parë telefonike zyrtare Erdoan dhe Trump

Me kërkesë të palës amerikane të martën në mbrëmje Presidenti Erdoan realizoi një bisedë telefonike rreth 45 minuta të gjatë me Presidentin e ri...

Ndërroi jetë amerikani Eugen Cernan, personi i fundit që shkeli në Hënë

Ish-astronauti amerikan Eugene Cernan, për planetin Tokë njihet si njeriu i fundi që shkeli në Hënë! një ka ndëruar jetë të hënën, në moshën...

Ka mbetur i vrarë “Al Kosovi” luftëtari shqiptar pjesëtar i Shtetit Islamik

Ka mbetur i vrarë “Al Kosovi” luftëtari shqiptar pjesëtar i Shtetit Islamik këtë lajm e konfirmojnë mediat kosovare. Identiteti i vërtetë i luftëtarit është...

BE-ja mund të “ngrijë” të drejtën e votës të Polonisë

Jyrki Katainen,Zëvendëskryetari i Komisionit Europian, ka deklaruar se BE-ja mund të “ngrijë” të drejtën e votës të Polonisë, nëse ky vend nuk bën ndryshime...
video

Teuta Arifi: fjalën e fundit e ka Kryesia pas bisedimeve me kryesin e LSDM-së...

Teuta Arifi (nënkryetarja e BDI-së) nga takimi me përfaqësuesit e Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë deklaroi shkurt se në tavolinë i kanë lënë kërkesat e...