11 C
Tetovo
E premte, Maj 26, 2017

Bota

Lajme nga Bota

Reali përmbysi Bayernin poashtu fiton Atletico Madridi ndaj Leicesterit

Nga ndeshja e sontme në mes Reali i Madridit dhe Bayernit në cerekfinalen e parë të Championsit të zhvilluar në “Allianz Arena” falë një...

Bush: Kosova është e jona, të armatoset fuqishëm!

  Një përkrahje nga një Ish-president i SHBA-së, si George Bush, mbjellë në zemrat e shqiptarëve posaçerishtë në ato të Kosovarëve një besueshmëri nga një...

“Daily Mail” humb gjyqin me Melania Trump dhe dëmshpërblim prej 3 milion $

Humbje tre milionëshe për Gazetën britanike “Daily Mail” poashtu dhe i ka...

IRAN: një hetim për të gjetur se nga erdhën këto armë kimike”, kërkoi Presidenti...

  Gjatë një fjalimi Presidenti iranian Hassan Rouhani ka bërë thirrje për një hetim të paanshëm të sulmit të dyshuar kimik që ndodhi këtë javë...

Mbreti Saudit përshendeti sulmet raketore amerikane në Siri!

Salman (mbreti saudit) e përshëndeti të shtunën sulmet raketore amerikane në Siri, duke thënë se kjo është përgjigje adekuate ndaj krimeve të regjimit sirian...
video

SHBA: arrestimi i të dyshuarit për vrasje |VIDEO|

Javën që lame pas në SHBA konkretisht në Ahwatukee, një burrë ka mbetur i vrarë, ndërsa policia është vënë pas të dyshuarit më vonë...

Global Firepower Index: radhitja e disa forcave ushtarake në Botë

Nga të dhënat e fundit për vitin 2016 si Forca ushtarake më të fuqishme në botë dhe në nivel të Natos, Turqia është fuqia...

A e dini ku ndodhet Aeroporti ✈më i rrezikshëm në Botë!

Aeroporti më i rrezikshëm në botë, është vërtetuar me një video inçizim i realizuar nga shqiptari Amir Miftari i postuar në Blloku62, në Vendin e...

Ndryshimi i fundit në VIBER risia e“Secrets Chat”

Si një prej aplikacionet më të përdorura si thirje apo për komunikim, gratis sms ”Viber”, ka sjellë një version risi që do të jetë...

Erdoan:nëse NATO-ja nuk na jep mundësin, atëherë blejmë nga Rusia sistemet e mbrojtjes raketore...

Presidenti Erdoan është shprehur që nëse NATO-ja nuk na jep mundësin, atëherë blejmë nga Rusia sistemet e mbrojtjes raketore S-400! Poashtu tha se Rusia...