18 C
Tetovo
E diel, Gusht 19, 2018

Bota

Lajme nga Bota

Tregim i vërtetë për Xhaferin, një histori dashurie…

Emri i tij është Xhafer. Ka lindur në vitin 1977, ka mbaruar fakultetin e ekonomisë. Gjatë studimeve kishte njoftuar një vajzë me emrin Merjem. Te...

Ritja ekonomike sipas Bankës Botërore

Rritja në ekonominë botërore këtë vit do të përshpejtojë për 2.7 për qind nga 2.4 për qind të parashikuar për vitin 2016, dhe në 2018-2019...

Twitter ka bllokuar 299,649 llogari me përmbajtje terroriste përgjatë 2017-ës

Twitter tha se në ndalimin e llogarive që promovonin terrorizmin sesa të prisni për qeveritë e vendeve ti raportonin. Vendet të ndryshme Evropiane por edhe...
video

Ka vdekur “Demi i tërbuar”

LaMotta është ndarë nga jetë të mërkurën në moshën 96 vjeçare, transmeton Klan Kosova.Jake LaMotta, I njoftur si Bokseri legjendar amerikan. Ish-kampioni botëror në peshat...

Shokuese, për tu argëtuar, Nëna le fëmijën të vdes në karrocë! (FOTO)

  Shokuese nga një nënë 17 vjece e cila nga pakujdesia la foshnjën e saj nëntë mujashe të vdiste. Viktoria Kuznetsova, 17 vjeç, e la...

Thaçi me Lumen takime me presidentin Trump dhe zonjën e parë, Melania Trump

Presidenti i Kosovës z.Hashim Thaçi sot publikoi fotografi nga takimi zyrtarë me Presidentin Amerikan z.Donald Trump. Në informacionin e publikuar z.Thaçi shtoi: Bashkë me Lumen...

Nju York, Kryeministri Zaev takohet me Presidentin Donald Trump (FOTO)

Kreu i Qeverisë së RM-së z.Zoran Zaev qendron këto ditë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në Nju York z.Zaev është mysafirë në Asamblenë e...

Rumani: stuhitë shkaktojnë 8 viktima mbi 60 të lënduar!

Me disa fotografi të siguruara nga qendrat e mediave Romune ua sjellim nga afër dëmet e shkaktuara nga erërat e forta që si pasojë...

Gropa të improvizuara,me qëllim automjetet të ngadalsojnë shpejtësinë

Për të shmangur akisdenteve të shumta dhe si pasojë ngelin të vdekur shumë njerëz, ideatorë me vizion të qartë dhe pozitivë kanë ngritur kurthe...
video

Lëvizja Besa në Gostivar dorëzoi në KKZ Gostivar listen e kandidatit për Kryetar të...

Perfaqsues te Levizjes Besa ne Gostivar sonte dorezuan ne KKZ Gostivar listen e kendidateve per Kryetar te Komunes se Gostivarit dhe Keshilltareve Komunale https://www.facebook.com/TvGlobi/videos/687026954826658/ burimi-material i...