20.6 C
Tetovo
E hënë, Korrik 16, 2018

Bota

Lajme nga Bota

Zbulohen varreza masive në veriperëndim të Sirisë 130 të varrosur! (Foto+18)

Disa ishin qëlluar dhe të tjerët kishin kokën e prerë. BEIRUT: Trupat e rreth 130 luftëtarë të qëlluar dhe me koka të prera nga...

Hakan Shykyr: Bukën e fitoj në Turqi, por unë jam një Shqiptar

Bukën e fitoj në Turqi, por unë jam një shqiptar”, në Universitetin “Mehmet Akif Ersoy” ishin fjalët e para të Hakan Shykyr! Ish-sulmuesi i njohur...
video

Ofendon dhe Fotografon një grua me shami në një kafene në Amerikë (VIDEO)

Nga zgjedhja e Presidentit të ri të SHBA-ve, për botën islame, emigrantët në përgjithësi, Amerikë shëndrohet në një vend tmeri! Rasti i fundit është...
video

Teknologjia e fundit e Honda Motors (VIDEO)

Në një prezantim globalë në CES, Honda zbuloi motorin më të përsosur të shekullit dhe teknologjinë e saj, e cila me teknologjin robotike Honda...

Obama, jeta pas Presidencës, paga dhe plani i Tij

Pas tetë vitesh në Shtëpinë e Bardhë do të fillojë një jetë tërësisht e re për ish-Presidenti amerikan Barak Obama do të shkojë në...
video

Mendon se është profet dhe ju hedhet Lakuriq luanëve në kopshtin zologjik (Video+18)

Ditët e vikendit të kaluar ndodhi një e pa përshkruar nënjë kopsht zologjik një 20 vjeçar duke menduar se është profet i dërguar nga...
video

Zvicër Ascona, burri nga Maqedonia ka vrarë bashkëshorten e tij 38-vjeçare

Dëshmitari i ngjarjes, Giancarlo Vacchini (68) ka pasur sot datëlindjen dhe ka qenë duke qëndruar pranë një qoshku duke pirë cigare. Pak para orës...

FOTO DËSHMI:Ka lindur gjysëm fëmijë gjysëm qengj!

Nga më shumë se 4000 rezidentë dhe fermerë të Provincës Lindore në Afrikën e Jugut kanë...

LIGJI I RI NË ZVICËR: Një person i cili nxjer prezervativën është një përdhunues

Gjykata Penale në Zvicër Lozanë,disa ditë më parë miratoi një vendim historik, ku Gjykata ka vendosë se nëse gjatë aktit seksual mashkulli (M) vendosë...

Aksidentohet gjatë punës, vdes 50 vjeçari nga një fshat i Tetovës

Gjatë ditës së hënë në orarë punë (19.06.2017) aksidentohet në punë, shtetasi 50-vjeçar nga Maqedonia, gjatë shkarkimit të disa pjesëve të një ballkoni,në Winterthur-Wülflingen...