18 C
Tetovo
E diel, Gusht 19, 2018

Bota

Lajme nga Bota

Arrestohen Top dhjetshi i shqiptarëve, të cilët shisnin rrugëve të Belgjikës drogë !

Hetimet çuan në zbulimin e dy bandave, që operonin në këtë zonë ku nga 2016 -a, pas ankesave të mbërritura në polici nga banorët...

ZëvendësMinistrja për financa znj.Elezi dërgoi, Telegram ngushëllimi SHBA-ve

ZëvendësMinistrja për financa dërgoi, Telegram ngushëllimi përfaqësuesve të Ambasadës së SHBA-së në Shkup për fatkeqësinë natyrore që përfshiu vendin nga Uragani Irma: Telegrami i...

Florida: kërcënohet nga mbërritja, në orët në vijim, e uraganit të fuqishëm Irma.

Sipas guvernatorit të këtij shteti në juglindje të SHBA-së, që kërcënohet nga mbërritja, në orët në vijim, e uraganit të fuqishëm Irma. “Shërbimet e shpëtimit...

Ademi:Maqedonia dhe Kroacia janë dy shtete që kanë një të kaluar të përbashkët, dhe...

Maqedonia dhe Kroacia janë dy shtete që kanë një të kaluar të përbashkët, dhe duhet të kenë ardhmëri të përbashkët Euroatlantike. Me 11 dhe 12...

Zaev pati takim me udhëheqësin e opozitës në Izrael, deputetin e Knessetit z. Jitzak...

Kryeministri i Republikes se Maqedonisë sot u takova me udhëheqësin e opozitës në Izrael, deputetin e Knessetit z. Jitzak Herzog. Mes tjerash ka shtuar ne...
video

Pamjet në vazhdim janë shumë të rënda (+18FOTO-Video)

I Tërë vendi i shkatërruar nga vënia e zjarrit dhe masakrimit të cdo kujt që ju del para syve ushtrisë së Mianmarit dhe budistëve...

Burma përgjaket përsëri mbi 3mijë viktima (Foto+18)

FOTO TË TMERRSHME ! BURMA PO PËRGJAKET PËRSËRI !!! Raporti i mediave të vendit dëshmojnë se nga dhuna e fundit e u uahtruar mbi 3000...

Majlinda Kelmendi fiton çmimin “Xhudistja më e mirë e sotme“

Majlinda Kelmendi ka fituar çmimin prestigjioz “Xhudistja më e mirë e sotme” (Best Female Judoka Today) nga Federata Ndërkombëtare e Xhudos. Kampionia olimpike është...

M’Baye Niang pritet të largohet nga Milani

M’Baye Niang ditëve të fundit po flitet se do të largohet nga ekipi Milanit, nga që nuk bën pjesë në planet e trajnerit, Vicenzo...

ITALI: Të paktën dy gra kanë humbur jetën dhe 39 persona të tjerë janë...

  Forcat e shpëtimit që nxorën nga rrënojat një foshnje 7-muajshe dhe po punojnë për shpëtimin e dy vëllezërve të tij. Prindërit e tyre shpëtuan. Tërmeti...