16.4 C
Tetovo
E mërkurë, Shtator 20, 2017

Maqedonia

Lajme nga Maqedonia

Osmani – Pejoviç: Optimizmi rajonal evropian paraqet shans i papërsëritshëm për vendet e Ballkanit

Zv.Kryeministri i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani sot ishte nikoqir i Komitetit të tretë të përbashkët të Republikës së Maqedonisë dhe Malit të Zi,...

Nju York, Kryeministri Zaev takohet me Presidentin Donald Trump (FOTO)

Kreu i Qeverisë së RM-së z.Zoran Zaev qendron këto ditë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në Nju York z.Zaev është mysafirë në Asamblenë e...

Nuk është dasëm sheikësh, por dasëm në zemër të Shkupit 38 mijë euro këngëtares!!

Nuk është dasëm sheikësh, por dasëm në zemër të Shkupit, ku mysafirët i ka argëtuar këngëtarja Shkurte Gashi, e njohur edhe si këngëtarja me...

Reagim i Levizja BESA-Bervenice

“BDI në zgjedhjet lokale të 15 tetorit 2017, rrezikon ti humbas të gjitha komunat me shumicë shqiptare, kjo është e vërteta. Kjo ka shkaktuar...

Kandidati i LR-PDSH-së Dr-Reshat Aliu, shpalosi programin e tij për Komunën e Zhelinës

  Objektivat,Sfidat dhe Prioritetet tona (2017-2021) Preokupim kryesorë do të jetë arritja e objektivave me sa vijon: Zhvillimin ekonomik të komunës me vitalizimin e sektorit më të rëndësishëm...

Kryeministri Zoran Zaev, u takua me ambasadorin e SH.B.A.-së në Republikën e Maqedonisë z....

Sot, Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev, u takua me ambasadorin e SH.B.A.-së në Republikën e Maqedonisë z. Jess Bailey për...

Në UT filloi viti i ri akademik 2017/2018

Me një ceremoni solemne, sot në amfiteatrin e Universitetit të Tetovës u bë pritja e studentëve të rinj me rastin e fillimit të vitit...

Kandidati Visar Ganiu shpalosi bartësin e listës së BDI-së, në Çair (FOTO)

Eksluzive: Kandidati nga radhat e BDI-së, në Çair për kryetar komune në Çair, tanimë edhe ligjërisht kandidat nga rradhët e BDI-Dega e Çair-it, sapo i publikoi...

I aksidentuari në autostradën Shkup-Veles ka ndërruar Jetë!

Një veturë me regjistrim të Serbisë e drejtuar nga personi D.K (45 vjeçar) ka aksidentuar për vdekjen shtetasin e Maqedonisë J.J (30 vjeçar) nga...

Kandidat i ASH-së, Neziri nënshkruajti deklaratën dhe shpalosi pesë premtimet e tij për banorët...

Nënshkrimi i deklaratës të kandidatit për Kryetar komune, z. Adnan Neziri, bartësit të listës për këshilltar, z. Arif Selami dhe nënshkrimi i deklaratave të...