4 C
Tetovo
E enjte, Shkurt 23, 2017

Rajoni

Lajme nga Rajoni

Kosov- Serbi, është bërë vendosja e gurthemelit të ndërtimit të pikës së kalimit kufitar...

Pika e parë kufitare që u vendos në kuadër të projektit të gjerë të Menaxhimit të Integruar të Kufirit, i paraparë më marrëveshjen për...

Basha: shqipëtarët e vitit 2017 të votojnë ende në copa letrash bakalli apo akuariume...

Kreu i opozitës Lulzim Basha në një postim në faqen e tij në Facebook ka rikonfirmuar qëndrimin e Partisë Demokratike për votimin elektronik duke...

Letër UP-së “ISIS-i ka me sulmua me datën 15.02.2017 Shihemi te Zoti”.

Lajmin e bëri të ditur Prorektori për marrëdhënie ndërkombëtare në UP, Afrim Hoti, njëkohësisht Ceremonia për shënimin e 47-vjetorit të themelimit të Universitetit të...

Grabitja e Bankës, dy prej tyre ish ushtarak! |FOTO|

Nga lajmet e fundit, mësohet se dy anëtarëve të tjerë të bandës së grabitësve të shpallur në kërkim, policia ka ushtruar kontrolle në rrethinat...

Labinot Tahiri shpalli kandidaturën për kryetar të Ferizajit!

Ferizaj në Teatrin Adriana Këngëtari e mbajti në Kuvendin e AKR-së! dhe shpalli kandidaturën për kryetar i kësaj dege në Ferizaj! Këngëtari Labinot Tahiri, anëtar i Aleancës Kosova e Re...

Aleksander Vuçiç kërkon të bëhet presidenti i ri i Serbisë!

Paraprakisht lajmi vjen nga Partia Progresiste Serbe ku edhe e zgjodhi atë njëzëri kandidatin për president në zgjedhjet presidenciale të prillit. Nikoliç tërhoqi kandidaturën,...

Mimoza Ahmetaj emërohet ministre e Integrimit

  Ish-deputetja Mimoza Ahmetaj është emëruar në pozitën e ministres së Integrimit Evropian. Ahmetaj ka qenë Ambasadore e Republikës së Kosovës në Mbretërinë e Belgjikës. Nga...

Ivica Daçiç :Kosova nuk ka të drejtë të formojë ushtri

Ivica Daçiç (Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë), deklaron se Kosova nuk ka të drejtë të formojë një ushtri. Mes tej ai ka...
video

Shkrimtari Kraja zbardh për Ora News poezinë e Agollit për Jozefina Topalli |Video|

Shkrimtari kujton se i ndjeri Agolli kritikonte edhe të majtën dhe godiste edhe Fatos Nanon kur rrihte gjoksin për meritokraci, të cilën shkrimtari e...

Tragjedi në Fushë Kosovë, treni godet veturën 1 i vdekur!

Ngjarja tragjike që ndodhi në afërsi të fshatit Miradi të Fushë Kosovës ndërsa një qytetar i ka dërguar disa fotografi në KALLXO.com Raportohet se viktima...