11 C
Tetovo
E premte, Maj 26, 2017

Rajoni

Lajme nga Rajoni

Punimet në xhaminë më të madhe në Ballkan vazhdojnë pa ndërprerje

Tiranë, përballja me vështirësitë në kryerjen e lutjeve të tyre, po vazhdon edhe kësaj dite, për shkak të numrit të vogël të xhamive dhe...

Fjalimi i Ymerit në mbledhjen e XXVIII të Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes VETËVENDOSJE

  Të nderuar anëtarë të Këshillit të Përgjithshëm, Të shumë respektuar mysafirë në këtë mbledhje të Këshillit, Aktivistë të dashur të Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Përfaqësues të...

Konferenca e kryeministrave të Ballkanit nuk ka shkuar si duhet

Nga Konferenca për shtyp e kryeministrave të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor nuk shkoi si duhet. Në fakt, ajo është ndërprerë, për shkak të...

Maliq Luzha, në përleshje me 20 polic serb në Ferizaj, me 1989 |VIDEO|

Ky pra sot thiret edhe ndryshe veterani i arsimit, emri i këtij trimi është Maliq Luzha, në një përleshje me 20 polic serb në...

Kolacioni i ri, Ardita Sinani për kryetare të Preshevës

Kryetarja e deritanishme e Kuvendit znj. Ardita Sinani, njoftojne burime e PVD-së se Kryesia e Partisë për Veprim Demokratik në mbledhjen fundit e mbajtur...

Delegacioni i Biznesit Gjerman vizitë fabrikën e paneleve solare “Jaha Solar”-Kosovë

  Një vizitë dyditore nga i Deleguari i Biznesit Gjerman në Maqedoni Patrick Martens, bashkë me Ramadan Abdulain (Koordinatorin për vendet shqipfolëse nga Oda Ekonomike...

Limaj: Sakrifica e Komandantit Legjendar Jashari dhe familjes se tij |VIDEO|

Intervistë e z.Fatmir Limajt, Sakrifica e Komandantit Legjendar Adem Jashari dhe familjes se tij u kthye në një rreze dhe shpresë lirie, që pastaj mobilizoj...

Mustafa:Komisioni i Ekspertëve konstatoi se Kosova ka 10.905,25 km katrorë.

Komisioni i Ekspertëve konstatoi se Kosova ka 10.905,25 km katrorë.   Për lajmin e definimit të hapsirës së R.Kosovës e vërteton edhe vet kryeministri në rrjetin...

Në Sheshin e Lirisë pranë Lulzim Bashës u afruan fermerë, të pakënaqur nga qeveria...

  Sheshi i Lirisë sot u mbush me fermerë, njerëz punëtorë dhe të sakrificës që gjenden në vështirësi të mëdha nga braktisja dhe shpërfillja e...
video

Bushati ka një mesazh për ty (Gruevskit), shqiptarët s`janë punëtorë sezonal në trojet e...

Ministri i Punëve të Jashtme i R.Shqipërisë z.Dimitër Bushati ka deklaruar para kamerave dhe mediumeve të mbrendëshme dhe ato të jashtme, shkurt e shqip: Për...