16.4 C
Tetovo
E mërkurë, Shtator 20, 2017
Ballina Opinione

Opinione

Opinione

E vranë me 4 plumba në mes të qytetit, kjo s’është e vetmja plagë...

Aulon Zeka është i riu 17-vjeçar, i cili u vra ditën e djeshme me 4 plumba në mes të Prishtinës. Ngjarja e rëndë ndodhi...

Kandidati i LR-PDSH-së Dr-Reshat Aliu, shpalosi programin e tij për Komunën e Zhelinës

  Objektivat,Sfidat dhe Prioritetet tona (2017-2021) Preokupim kryesorë do të jetë arritja e objektivave me sa vijon: Zhvillimin ekonomik të komunës me vitalizimin e sektorit më të rëndësishëm...

Kandidati Visar Ganiu shpalosi bartësin e listës së BDI-së, në Çair (FOTO)

Eksluzive: Kandidati nga radhat e BDI-së, në Çair për kryetar komune në Çair, tanimë edhe ligjërisht kandidat nga rradhët e BDI-Dega e Çair-it, sapo i publikoi...
video

Zv.Kryeministri Pacolli qendroi në Tiranë takime me Kryeministrin Rama, Presidentin dhe homologun e tij...

Edi Rama (Kryeministri i Shqiperis) pati një takim me Zv.Kryeministrin  & Ministrin e Jashtëm të Kosovës z.Behxhet Pacolli ku pas një takimi Edi Rama...

Kandidat i ASH-së, Neziri nënshkruajti deklaratën dhe shpalosi pesë premtimet e tij për banorët...

Nënshkrimi i deklaratës të kandidatit për Kryetar komune, z. Adnan Neziri, bartësit të listës për këshilltar, z. Arif Selami dhe nënshkrimi i deklaratave të...

Flokët e thinjur të liderit

Arlind Farizi Qe thinjur, lodhur, hartë i qe bërë fytyra ku lehtë gjindej ekuatori i mërzisë së të qenit një lider. Lidhur keq me njëqind fije...
video

Thaçi, Bilall Kasamit: Është turp për një lider partie të ik në një komunë...

  Në intervistën e dhënë z.Menduh Thaçi (Kryetari i PDSH-së) në emisionin e transmetuar në televizionin 21 Shqip, thekson se është turp për një lider partie...

Strugë: BDI-ja garon me Ramiz Merkon në zgjedhjet Lokale 2017

Bashkimi Demokratik per Integrim (BDI) ka zyrtarizuar kandidatët për kryetar komunash, pra Ramiz Merko kandidon nga BDI për Strugën. Ndryshe Ramiz Merko do të...

Ali Ahmeti me 27.1 % si lideri më i besuar, Ziadin Sela me 15%

Krytari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti gëzon me 27.1 % si lideri më i besuar dhe i preferuar tek elektorati shqiptar i...

Hebibi: në Teqen e Tetovës Vendosin Flamurin Turk 20 herë më të madh se...

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, Semi Hebibi njëherit një ndër ushtarët e parë që u gjend në kalanë e Tetovës ku krisi pushka e...