11 C
Tetovo
E premte, Maj 26, 2017
Ballina Shëndetsi

Shëndetsi

Shëndetsi

PEKIN: Ndalimi i qarkullimit të veturave për dy javë, ja ktheu ngjyrën e kaltërt...

Zbatimi i Ligjit në Pekin që ndaloi qarkullimin e makinave për 2 javë dhe qiellit i kthehet sërisht ngjyra blu. Ky rast na tregon që...
video

Insta Boom i Morenës nga shpërndarja e VIDEO-s nga trajneri Gen Zeqiraj

Ishte insta rrjeti social i trajnerit të VIP-ve Gen Zeqiraj që rrjedh  burimi bombastik ku Morena shihet duke ushtruar, përshkruan videoja më posht! Sikur çdoherë...

Dr.Ilir Hasani: Edhe në politikë me betimin e Hipokratit!

    Nga intervista e realizuar nga Gazeta Koha, Doktorit të njohur nga Kumanova z.Ilir Hasanit i cili njihet me profesionin e tij si...

Apel për ndihmë vajzës 26 vjeçare nga Gostivari |Video|

Nga materiali i pregatitur në kërkesë nga njerëz human dhe që u adresuan për ndihmë në portalin tonë ne kemi pregatit disa të dhëna...

Turqia dërgon 80 kirurg profesionist në Kosovë

Eksluzive, me urdhëres nga Qeveria Turke janë dërguar në Kosovë 80 kirurg profesionist me të gjitha pajisjet e veta të cilët janë duke kryer...

Diskutime tematike: “kujdesin shëndetësor dhe sigurimi shëndetësor për njerëzit me aftësi të kufizuara në...

Personat me aftësi të kufizuara kanë të drejtë të plotë për të qenë qytetarë, të drejtën për t'u mbrojtur dhe kursyer nga diskriminimi dhe...

Merrni frymë thellë që të parandaloni alivanosjen

Konsumi i menjëhershëm i ajrit, nxitë qarkullimin e gjakut, duke bërë që zemra të rrahë dhe të rrisë presionin e gjakut, transmeton Telegrafi. Pas një...

Kurrë mos hidhni lëvoret e limonit: Ilaçi nga natyra eliminon dhembjet për dy orë!

Lëvoret e limonit më së shpeshti i përdorim për përgatitje të ëmbëlsirave. Megjithatë, ajo që rrallë kush e di është që pikërisht lëvoret e...

Speci i kuq, sekreti i jetëgjatësisë

Në një studim që është i pari i llojit të vet, shkencëtarët e Shteteve të Bashkuara kanë ekzaminuar më shumë se 16,000 të rritur...

Këto janë simptomat më të hershme të TENSIONIT TË LARTË TË GJAKUT të cilat...

Njëra ndër simptomat më të shpeshta është dhembja e kokës. Pra, nëse keni dhembje koke të tmerrshme dhe të papërballueshme, do të duhej që...