11 C
Tetovo
E premte, Maj 26, 2017
Ballina Teknologji

Teknologji

Teknologji

Erdoan:nëse NATO-ja nuk na jep mundësin, atëherë blejmë nga Rusia sistemet e mbrojtjes raketore...

Presidenti Erdoan është shprehur që nëse NATO-ja nuk na jep mundësin, atëherë blejmë nga Rusia sistemet e mbrojtjes raketore S-400! Poashtu tha se Rusia...

Delegacioni i Biznesit Gjerman vizitë fabrikën e paneleve solare “Jaha Solar”-Kosovë

  Një vizitë dyditore nga i Deleguari i Biznesit Gjerman në Maqedoni Patrick Martens, bashkë me Ramadan Abdulain (Koordinatorin për vendet shqipfolëse nga Oda Ekonomike...
video

“Turbo” Qarkullimi i parë rrethor në Tetovë |Video|

MSc.Merita Mustafai (inxh.dipl.komunikacionit) MSc.Elmir M.Mustafai (doktorant-inxh.dipl.komunikacionit) Para dhe pas ndërtimit të turbo unazës -Shkup Unaza me "turbo" qarkullim rrethor paraqet risi në rregullimin unazave me qarkullim rrethor...

Youtube paralajmëron ndryshime të mëdha

Nga përftimet e mëherëshme Youtube, raportohet nga mediat botërore se Youtube nga viti 2018 nuk do të përkrahë më reklamat 30 sekondëshe të cilat duhej t’i shihnim...

Pacolli: Akr në timonin e qeverisë do të mundëson rritje ekonomike mbi 8%

Qytetarët e kanë kuptuar se nuk mund të vazhdohët më me eksperimente dhe me ata që pos premtimeve (mirë të artikuluara) nuk kanë çka...
video

Kur nuk posedon iPhone ke zgjidhje |Video-Humor|

Zgjedhja e vetme në qoftë se nuk posedoni Iphone telefon keni videon më posht |GIF|  

Super Mario Run ia sjell 53 milionë dollarë Nintendos për më pak se dy...

Loja tashmë e famshme Super Mario Run për pajisjet mobile ishte një eksperiment për Nintendo. Kjo ishte loja e parë e tyre mobile e cila...

Facebook dhe Twitter mund të gjobiten me miliona për përmbajtjen abuzuese të cilën nuk...

Rrjetet më të mëdha sociale të tilla si Facebook dhe Twitter mund të përballen me gjoba deri në 2 milion funte për dështimin e...

Shkopi për selfie është “i vdekur”, rroftë “SelfieFeet” (Video)

Shkopinj që përdorën për të realizuar një fotografi “Selfie” kanë qenë prej kohësh në treg, por tani ka një mënyrë të re për të...

Versioni urban i ‘Lada 4X4’ (Foto)

Kompania gjithashtu ka filluar shitjen e makinave në Emiratet e Bashkuara Arabe, në një përpjekje për t’u hedhur në tregun e Lindjes së Mesme...