M’Baye Niang ditëve të fundit po flitet se do të largohet nga ekipi Milanit, nga që nuk bën pjesë në planet e trajnerit, Vicenzo Montellas. Sipas gaz.elektronike Calciomertato.com, skuadra ruse, Spartak Moska po synon që ta blej sulmuesin e Milanit, M’Baye Niang  Klubi rus u ka ofruar Rossonerëve 23 milionë euro për ish sulmuesin e Genoas dhe Watfordit, përcjell Express.Kurse, lojtarit i ka ofruar një pagë të majme prej 3 milionë eurove në sezon. Miang ka oferta edhe nga Torino e Lazio.

Ndaje