Kryeministri Zoran Zaev, u takua me ambasadorin e SH.B.A.-së në Republikën e Maqedonisë z....

Sot, Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev, u takua me ambasadorin e SH.B.A.-së në Republikën e Maqedonisë z. Jess Bailey për konsultime në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, që do të mbahet në Nju...

Në UT filloi viti i ri akademik 2017/2018

Me një ceremoni solemne, sot në amfiteatrin e Universitetit të Tetovës u bë pritja e studentëve të rinj me rastin e fillimit të vitit akademik 2017/2018. Profesorëve, studentëve, stafit akademik dhe administrativ, mirëseardhje iu uroi Rektori Prof. Dr. Vullnet...

Kandidati Visar Ganiu shpalosi bartësin e listës së BDI-së, në Çair (FOTO)

Eksluzive: Kandidati nga radhat e BDI-së, në Çair për kryetar komune në Çair, tanimë edhe ligjërisht kandidat nga rradhët e BDI-Dega e Çair-it, sapo i publikoi emrat e dy të parëve të listës për këshilltarë komunal të BDI-së për Çair, njofton...

Marcelo rinovon kontraten me Realin

Marcelo ka rinovuar kontratën me Real Madridin deri në qershor të vitit 2022. Real Madridi ka njoftuar se mbrojtësi brazilian, Marcelo, ka rinovuar kontratën që do ta mbajë atë te “Los Blancos” deri në vitin 2022. Marcelo do të nënshkruajë nesër...

Presidenti i Republikës ishte i pranishëm në stërvitjen e përbashkët shqiptaro-britanike “Ushtari Eagle 17”

Më datë 14 shtator 2017  në pikën Kepi i Palit, Durrës Presidenti i Republikës ishte i pranishëm në stërvitjen e përbashkët shqiptaro-britanike “Ushtari Eagle 17”. Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta, njëkohësisht edhe Komandanti i Përgjithshëm i Forcave...
video

Disa nga yjet e futbollit botëror bashkë me fëmijët e tyre! (Video)

Një video material i siguruar nga OhMyGoal.KeliNetwork, shpalosi momentet më të bukura nga ikonat e futbollit duke kaluar kohën më të cmueshmë të tyre me familjen pra me fëmijët e tyre,shikojeni videon: https://www.facebook.com/OhMyGoal.KeliNetwork/videos/1558376454222862/
video

E dhimbshme, terror policor ndaj grave dhe femijeve ne Shkoze (Video)

Ish Kryeministri z.Sali Berisha në rrjetin e pëlqimeve në facebook ka postuar një video ku tërhiqen zvarë nga policia e shtetit Shqiptarë një grua por arsyet nuk kuptohen nga video incizimi përvec se bërtitmave dhe qarjes së një anëtari...
video

Zv.Kryeministri Pacolli qendroi në Tiranë takime me Kryeministrin Rama, Presidentin dhe homologun e tij...

Edi Rama (Kryeministri i Shqiperis) pati një takim me Zv.Kryeministrin  & Ministrin e Jashtëm të Kosovës z.Behxhet Pacolli ku pas një takimi Edi Rama ka shkruajt në rrjetin social Twitter ku dakordësuam dhe mbledhjen e dy qeverive.Korçë 27 nëntor👐28...
video

Tundet KF Vardari (0-5) nga ZENITI (Rusi) Video Material!

Loja e mbrëshme ishte e kobshme për ekipin e Vardarit ! Që në fillim të ndeshjes, ekipi I Zenit filloi ofensivën dhe krijoi shanset, e para ndërsa Vardari veproi në mënyrë anonime dhe vetëm rrethoj për qëllimin e rusëve....

I aksidentuari në autostradën Shkup-Veles ka ndërruar Jetë!

Një veturë me regjistrim të Serbisë e drejtuar nga personi D.K (45 vjeçar) ka aksidentuar për vdekjen shtetasin e Maqedonisë J.J (30 vjeçar) nga fshati Grdovci i rrethinës së Koçanit. Mjekët e Ndihmës së shpejtë të këtij rajoni kanë konstatuar...