Fjalimi i Ymerit në mbledhjen e XXVIII të Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes VETËVENDOSJE

  Të nderuar anëtarë të Këshillit të Përgjithshëm, Të shumë respektuar mysafirë në këtë mbledhje të Këshillit, Aktivistë të dashur të Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Përfaqësues të nderuar të mediave, Zonja e zotërinjë, Mirë se erdhët e mirë se ju gjejmë në mbledhjen...

Aksioni policor në Haraçinë janë arrestuar një grup trafikantësh të lëndëve narkotike

Nga aksioni policor i sotëm nga Ministria e Punëve të Brendshme në Haraçinë sipas të së njejtës Ministri raportohet për të arrestuar një grup trafikantësh të lëndëve narkotike. Raportohet se aksion po planifikohet një periudhë të gjatë,ndërsa sot njësitë speciale kanë kryer kontrolle në...

Konferenca e kryeministrave të Ballkanit nuk ka shkuar si duhet

Nga Konferenca për shtyp e kryeministrave të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor nuk shkoi si duhet. Në fakt, ajo është ndërprerë, për shkak të disa mosmarrëveshjeve mes Aleksandar Vuçiqit të Serbisë dhe Edi Ramës së Shqipërisë. Njofton Klan Kosova...

Ministri Zeqiri pjesëmarrës në konferencën ndërkombetare në UEJL

    Ministri për investime të huaja z.Arlind Zeqiri sot në Universitetin e Europës Jug Lindore UEJL, pati nderin të marrë pjesë në debatin me pjesemarrësit e konferencës ndërkombetarë e quajtur "SEEU Regional Student Conference "Youth Leading in the Digital Era" në temë:...

A e dini ku ndodhet Aeroporti ✈më i rrezikshëm në Botë!

Aeroporti më i rrezikshëm në botë, është vërtetuar me një video inçizim i realizuar nga shqiptari Amir Miftari i postuar në Blloku62, në Vendin e quajtur Saint Martin, video dëshmi: https://www.facebook.com/Blloku2016/videos/1453628101323780/   

Skandal: fotografohen duke u puthur, djali me bluzë flamurin e serbisë & vajza me...

Një fotografi, provokuese e audituar nga portal “Die Albaner” që nuk dihet se ku saktësishtë është realizu, tashmë ka tronditur rrjetet sociale. Një djalë i veshur me bluzë që ka në mes flamurin e Serbisë dhe një vajzë e...

Shpenzim Beadini Në Ditën Botërore për të Drejtat e Konsumatorit

  Fatkeqësisht duhet të theksojmë se konsumatorët edhe më tej përballen me pabarazi në lidhje me kushtet ekonomike, me fuqinë negociuese, me të drejtën për të pranuar promovim të drejtë e të barabartë, në ketë aspekt vendet në zhvillim siç...

Shkup: Jovo Vangelovski, Kryetar i ri i Gjykatës së Lartë në RM

Kryetari i ri i Gjykatës së Lartë në Republikën e Maqedonisë do të jetë Jovo Vangelovski. Sot ashtu vendosi Këshilli gjyqësor në një takim të jashtëzakonshëm në të cilën votuan 12 nga 13 anëtarë. Për këtë funksion rreth i ngushtë...

Ndryshimi i fundit në VIBER risia e“Secrets Chat”

Si një prej aplikacionet më të përdorura si thirje apo për komunikim, gratis sms ”Viber”, ka sjellë një version risi që do të jetë e disponueshme në të dyja sistemet operative, si në iOS ashtu edhe në Android. Pra e...

[NJOFTIM] Manifestimin tradicional “Pranvera e dinjitetit” organizohet të martën 14.03.2017

Duke kujtuar dhe respektuar të kaluarën, shkojmë drejt së ardhmes. Ishin fjalët e organizatorëve që paraqiten në letër njoftimin e vulosur nga vet Këshilli Organizator Vendor Shoqata e Veteranëve të Ushtrisë Çirimtare Kombëtare., e titulluar ndryshe Pranvera e Dinjitetit,  ...