video

Policia e Kosoves: Bastisje per Fajde |Video|

Nga rubrika “Policia” e emisionit “Drejtësia në Kosovë”, mbrëmë ka ngritur në adresën e tyre në youtube disa pamje të inçizuara, pamje ekskluzive të një aksioni policor në ndjekje të fajdexhinjve, videon e mund të shihni më posht, Pamjet...
video

Shkrimtari Kraja zbardh për Ora News poezinë e Agollit për Jozefina Topalli |Video|

Shkrimtari kujton se i ndjeri Agolli kritikonte edhe të majtën dhe godiste edhe Fatos Nanon kur rrihte gjoksin për meritokraci, të cilën shkrimtari e quajti shkërdhatokraci. Ah moj Jozefinë, gugushe në thekër, Për ty Fatos Nano mban fjalim pa mjekër, Ah moj...

Tragjedi në Fushë Kosovë, treni godet veturën 1 i vdekur!

Ngjarja tragjike që ndodhi në afërsi të fshatit Miradi të Fushë Kosovës ndërsa një qytetar i ka dërguar disa fotografi në KALLXO.com Raportohet se viktima është punëtor i hekurudhës. Sipas burimeve të ardhura nga policia e Kosovës, deri te aksidenti ka...

Kaltrina Aziri Ofizere e parë me origjinë shqiptare në Forcat e Infanterisë zvicërane

me prejardhje nga Gjilani është një tjetër vajzë shqiptare nga Kosova e cila vjen me suksesin e radhës. Kaltrina është lindur në Bernë. Ajo ka ndjekur me shumë sukses shkollën e oficierëve në ushtrinë zvicërane në njërën nga disciplinat që...

“Shpërthim i fuqishëm” në metronë e Parisit

Tetë njerëz thuhet të jenë lënduar pas incidentit, që ka ndodhur në Linjën 6, afër stacionit Place d'Italie. Raportimet e mediave ndërkombëtare sugjerojnë se shpërthimi është shkaktuar nga një defekt elektrik, por incidenti ka shkaktuar panik në kryeqytetin francez, që...

Biseda e parë telefonike zyrtare Erdoan dhe Trump

Me kërkesë të palës amerikane të martën në mbrëmje Presidenti Erdoan realizoi një bisedë telefonike rreth 45 minuta të gjatë me Presidentin e ri amerikan, Dallënd Tramp.Të dy liderët realizuan një bisedë telefonike që zgjati rreth 45 minuta. njofton...

Ndërroi jetë amerikani Eugen Cernan, personi i fundit që shkeli në Hënë

Ish-astronauti amerikan Eugene Cernan, për planetin Tokë njihet si njeriu i fundi që shkeli në Hënë! një ka ndëruar jetë të hënën, në moshën 82-vjeçare, sipas agjensisë hapësinore amerikane. Cernan, vdiq i rrethuar nga familja e tij, ndërkohë që NASA...

Sulmohet pas ndeshjes trajneri Shpend Cana i klubit të Trepçës |FOTO|

Takimin e javës së 14-të. “Pas përfundimit të ndeshjes së kadetëve Kadetët e Trepçës shënuan fitore me dy gola dallim (19:17), por nuk përfundoi me kaq ku fitimtarët nga kjo ndeshje në momentin kur iu drejtuan autobusit për të...

Pacolli: Akr në timonin e qeverisë do të mundëson rritje ekonomike mbi 8%

Qytetarët e kanë kuptuar se nuk mund të vazhdohët më me eksperimente dhe me ata që pos premtimeve (mirë të artikuluara) nuk kanë çka të ofrojnë tjetër,që do të thotë,krijimin e mijëra vendeve pune, cdo vitë, dhe trefishimin e...

Ka mbetur i vrarë “Al Kosovi” luftëtari shqiptar pjesëtar i Shtetit Islamik

Ka mbetur i vrarë “Al Kosovi” luftëtari shqiptar pjesëtar i Shtetit Islamik këtë lajm e konfirmojnë mediat kosovare. Identiteti i vërtetë i luftëtarit është Ridvan Haqifi. Për momentin nuk dihen detajet mbi vendin e saktë ku ai ka humbur...