Kandidati për kancelar të Gjermanisë nga PSD Martin Schulz menjëherë pas publikimit të exit-poll të cilët e nxirrnin atë humbës, ka dalë një deklaratë për mediat.

Schulz ka falënderuar të gjithë mbështetësit e tij dhe ka deklaruar se, kjo është një ditë e zezë për social demokratët, informon dritare.net.

Më poshtë rezultatet e exit-poll:

CDU/CSU: 33.3%

SPD: 20.8%

AFD: 13.2%

FDP: 10.1%.

Ndaje